İngilizler su faturasını ödemekte zorlanıyor
Hürriyet Ekonomi

Ekonomik kriz içine düşen İngiltere'de su faturalarını ödemekte zorlananların sayısı yüzde 33 oranında artış gösterdi.

‘Sıfır lira domates, yolda 7.5 TL oluyor’
Hürriyet Ekonomi

Plat Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği tarafından, dün düzenlenen 7. Private Label Zirvesi’nde konuşan BİM İcra Kurulu Üyesi COO ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç, zincir marketlerdeki fiyat tartışmalarıyla ilgili, “‘Sebze meyve satışı perakendeciye yasaklansın zarar etmekten kurtulalım’ diyen dernek üyeleri var. Domatesi sıfır liraya alsanız, markete gelene kadar maliyeti 7.5 liraya çıkıyor. Marketlerin de bir çalışma maliyeti var, kira, elektrik, su, personel, iletişim masrafı var. Bunun sorumlusuymuş gibi bizi göstermeye çalışanlar var. Bunun perakendedeki fiyat gelişiminden sorumlu biz olamayız. Mağazalarımızın yüzde 97’si kira. Kiradan daha fazla elektrik parası öder hale geldik. Bu yanlış algıdan ülkeyi kurtarmak zorundayız. Asıl mesele plansız üretim ve dışa bağımlılık. Ayrıca tedbir alınmazsa süt ve et konusunda 2023 daha zor geçecek” dedi.

20 saatlik operasyon
Hürriyet Ekonomi

Sakarya Gaz Sahası’ndan çıkan gazı boru hattına bağlayacak olan 280 tonluk parça 20 saatlik bir operasyonla denize indirildi. Operasyon sırasında 51 gemi görev aldı.

Ziraat’e iki sendikasyon ödülü
Hürriyet Ekonomi

Uluslararası finans yayıncılığının önde gelen gruplarından Global Financial Conferences (GFC) Group tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin kredi ve uluslararası tahvil piyasalarında en yenilikçi ve çığır açan anlaşmalarının takdir edildiği; “Bonds, Loans&Sukuk Turkey Awards”ta Ziraat Bankası, “Financial Institutions Deal of the Year (Yılın Finansal Kurumlar İşlemi)” kategorisinde birincilik, “FI Funding Team of the Year (Yılın Finansal Kurumlar Ekibi)” kategorisinde ise ikincilik olmak üzere iki önemli ödüle layık görüldü.

Gençler gelecek için yarıştı
Hürriyet Ekonomi

Bu yıl ‘Futuretex İstanbul’ markası adı altında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye üçüncü çeyrekte yüzde 3.9 büyüdü
Hürriyet Ekonomi

Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 3.9 büyüdü. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış olarak yılın ikinci çeyreğine göre ise yüzde 0.1 daraldı.

KARDEMİR'in yeni CFO'su Bilal Yıldız oldu
Hürriyet Ekonomi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) üst yönetiminde görev değişikliği gerçekleşti.

Doğal gazda aralık tarifesi değişmedi
Ekonomist

Doğal gazda aralıkta geçerli olacak mesken, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı. Boru...