845 milyon dolarlık hububat ihracatı
Hürriyet Ekonomi

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR), temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türk hububat sektörü, ihracatta yukarı yönlü ivmesini devam ettirdi. Buna göre İHBİR’in temmuz ayı ihracatı, geçen yılın temmuz ayına oranla yüzde 22.40 artış ile 181.5 milyon dolara çıktı.

Yapı denetimde dünyaya örnek proje
Hürriyet Ekonomi

Ülke genelinde yaşadığımız depremler sonrasında ortaya çıkan acı tablo denetimin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. İnşaatlardaki ihmal ve hatalar daha sıkı tedbirler almayı gerekli kıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da son yıllarda bu alanda önemli projelere imza attı. Bu projelerden biri de Elektronik Beton İzleme Sistemi (EBİS) oldu.

12 aylık hastane bilgi yönetim sistemi (Hbys) hizmet ihalesi
Hürriyet Ekonomi

Başakşehir Devlet Hastanesi hastane bilgi yönetim sistemi (hbys) hizmeti alacak.

Karadeniz’de fındık hasadı başladı
Hürriyet Ekonomi

Karadeniz’in önemli geçim kaynağı olan fındığın hasadı için üreticiler, dün resmi olarak bahçeye girdi. Fındığın olgunlaşmasıyla sahil kesimlerinde bazı üreticiler, hasada başladı. TZOB tarafından Ordu’nun Altınordu ilçesinde fındık hasadı için tören düzenlendi.

Gayrimenkul fiyatına yakın takip
Hürriyet Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul sektöründeki fiyat artışlarına yönelik kapsamlı bir çalışma başlatıldığını açıkladı. Nebati, “Gayrimenkul sektöründeki olağandışı fiyat artışlarını yakından takip ediyoruz, konuyu mercek altına aldık. Gereken neyse yapıyoruz, yapacağız” dedi.

Apartmandaki işyerinin kirası ne kadar artacak
Hürriyet Ekonomi

Konut kira artışına 1 yıl süreyle yüzde 25 zam sınırı gelirken, işyerleri kapsam dışında tutuldu. İşte bu noktada apartman dairelerini işyeri olarak kullananlar ya da home ofis kiralayanlarla mülk sahipleri arasında anlaşmazlıklar başladı. Tapuda konut olarak görülen ancak işyeri olarak kullanılan yerlerde kira artışları nasıl yapılacak, tüm yönleriyle ele alıyoruz.

İstanbul Havalimanı’ndan 117 milyar Euro kazanç
Hürriyet Ekonomi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın Türkiye'ye 117 milyar Euro kazanç sağladığını açıkladı.

Giyim ve giyim eşyası satın alınacak
Hürriyet Ekonomi

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü giyim ve giyim eşyası satın alınacak.